آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 176900
 بازدید امروز : 69
 کل بازدید : 1875435
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

در حاشیه هشتمین جشنواره ورزشی بیماران اعصاب و روان سراسر کشور

نشست "بررسی تاثیرگذاری ورزش در ارتقاء کیفی سلامت بیماران اعصاب و روان"

نشست "بررسی تاثیرگذاری ورزش در ارتقاء کیفی سلامت بیماران اعصاب و روان" در حاشیه هشتمین جشنواره ورزشی بیماران اعصاب و روان سراسر کشور برگزار گردید.
در این نشست که اساتید دانشگاه، مدیران توانبخشی بهزیستی شهرستان‌های مختلف، و جمعی دیگر از دست‌اندرکاران حضور داشتند، نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و نکات ضعف و قوت اقدامات صورت گرفته درخصوص توانبخشی بیماران اعصاب و روان و نقش ورزش در این زمینه مورد بررسی قرار گرفتند. در ابتدای این نشست، فرهاد رمضانی نژاد، مدیر سرای احسان به اهمیت و لزوم انجام مطالعات و تحقیقات بیشتر در این خصوص تاکید کرد. 
مهندس سراج مدیرکل توانبخشی بهزیستی کشور نیز با تشکر از میزبانان و متولیان برگزاری این جشنواره( موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و سرای احسان)، بازگشت به جامعه، افزایش اعتماد به‌نفس، استعدادیابی و هدفمندی بیشتر توانخواهان اعصاب و روان را از جمله پیامدهای اصلی این قبیل رویدادهای ورزشی توصیف کرد. وی ضمن تاکید بر لزوم بررسی اثربخشی جشنواره‌های ورزشی بر سلامت بیماران روان، ابراز امیدواری کرد که ادبیات مشترکی در حوزه توانمند سازی بیماران روان تولید شود. دراین راستا وی بر نقش کلیدی و محوری مجموعه سرای احسان در جهت‌دهی به سایر مراکز توانبخشی سراسر کشور تاکید نمود. 
خانم دکتر فضلی، رئیس گروه بیماران اعصاب و روان کل کشور، نیز از دیگر سخنرانان این نشست از طلایه‌دار بودن سرای احسان درخصوص توانبخشی بیماران اعصاب و روان تشکر کرده و از وجود بستر لازم در قالب برنامه جامع زیستی، روانی، اجتماعی به‌منظور ارتقاء کیفیت برنامه‌های توانبخشی در سازمان بهزیستی خبر داد. وی اظهار داشت سازمان بهزیستی بازگشت به جامعه بیماران روان را برمبنای حقوق شهروندی دنبال می‌کند و دراین چهارچوب نشست‌هایی تخصصی با حقوقدانان کشور برگزار کرده است. 

آقای علیرضا طاهری، مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی، در پایان این نشست از اعتماد بالای بهزیستی به سرای احسان در برگزاری این مراسم تشکر کرد و نقش ورزش را در توانبخشی بیماران روان مورد تاکید قرار داد.

در این راستا، وی بر نقش نهادهای دولتی، بویژه وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان در این حوزه اشاره داشت و خواهان مشارکت بیشتر این نهادها درکنار موسسات مردم‌نهاد گردید. آقای طاهری خواستار توجه بیشتر مسئولین به سهم ورزش در درمان بیماران روان شد.١٢:٥٦ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.